وبلاگ

پیچر خوب چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

پیچر خوب چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ | قهوه واکا

تا به حال به این فکر کرده اید که خودتان هم می توانید قهوه هایی مانند لاته را درست کرده و از نوشیدنش لذت ببرید؟ راهکارهای مختلفی برای درست کردن آن ها وجود دارد، اما در هر حال باید ابزارهایی را در اختیار داشته باشید. پیچر یکی از مهم ترین ابزارهاست که خروجی فوق العاده ای از یک قهوه را در اختیارتان قرار می دهد. اگر می خواهید بدانید پیچر چیست یا قصد خرید این وسیله را دارید و به دنبال اطلاعات بیشتر از آن هستید، این مطلب را از دست ندهید.

پیچر چیست؟

پیچرها ظروفی شبیه به پارچ هستند که شاید تا به حال آن ها را دیده باشید. با وجود این که از پیچر برای تهیه نوشیدنی های گرم فراوانی استفاده می شود، اما درست کردن لاته وظیفه اصلی آن است. این وسیله ابزاری بیشتر در کافه ها موجود بوده و برای تهیه فوم شیر و لاته آرت سر وقت آن می روند. لاته آرت همان طرح و هنری است که باریستاها به اشکال مختلف روی لاته شما قرار می دهند.

با نگاهی به سیر تفاوت های پیچر نسبت به گذشته، متوجه تغییرات گسترده ای می شویم. پیچرها با وجود این که اکنون شباهت زیادی به پارچه دارند، اما در اندازه ها و ابعاد کوچک تری هستند. تنوع کلی آن ها در بازار زیاد بوده و مشتریان مطابق با نیازشان، خرید خوبی خواهند داشت. سه بخش اصلی پیچر شامل بدنه کوزه مانند، دهانه و دستگیره در تهیه یک لاته خوب موثر هستند؛ بنابراین در خرید پیچر با کیفیت کوشا باشید. در زمان خرید پیچر باید به این ویژگی‌ ها توجه داشت:

1- شکل و اندازه پیچر

پیچرها را در اندازه های مختلفی می سازند و حجم آن ها باید متناسب با تعداد فنجان هایی است که می خواهیم انتخاب کنیم. معمولا آن ها را در ابعاد 350 تا 1000 میلی لیتری طراحی می کنند. بدیهی است انواع بزرگ تر آن برای خانواده های پر جمعیت تر یا آن دسته از افرادی است که استفاده بیشتری از لاته دارند. البته بهتر است پیچرها را به همان اندازه ای که هستند، پر نکنیم و همیشه مقداری از آن را خالی بگذاریم.

برای نمونه در مخزن 100 میلی لیتری، حدود 500 میلی لیتر شیر ریخته می شود تا فضای کافی برای فوم گیری در هنگام افزایش حجم شیر باقی بماند. ضمنا داشتن فضای کافی سبب تشکیل میکروفوم های یکنواخت می شود که همان کف شیر یا حباب های ریز موجود در آن است. گنجایش پیچر نقش مهمی در کیفیت فوم گیری در زمان بخار دادن و فوم گیری دارد.

وقتی می گوییم به اندازه، منظورمان نه خیلی پر است و نه خیلی خالی. طبیعتا با خالی بودن مخزن نمی توان بخار مناسب درون شیر را ایجاد کرد و پر بودن آن هم منجر به سر ریز شدن شیر می شود. دقت کنید که شکل و اندازه هر دو در مقدار کف شیر اهمیت فراوانی دارد. برخی پیچرها به لحاظ شکل، ساختاری یکنواخت و استوانه ای دارند و بعضی دیگر مخروطی هستند که بازدهی بهتری برای درست کردن لاته خواهند داشت.

پیچر خوب چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ | قهوه واکا

2- جنس و کیفیت پیچر

پیچرهای موجود در بازار عمدتا از جنس تفلون، تیتانیوم و یا استیل ساخته می شوند. با این حال استیل ضد زنگ را باید بهترین جنس برای این محصولات عنوان کرد که فرآیند کف کردن شیر و گرمای تولید شده را بهتر کرده و بخار را در خود حفظ می کند. نتیجه آن هم جذب هوای بیشتر برای شیر خواهد بود.

خواندن مطلب  دلیل خوردن آب بعد از قهوه | آب کنار قهوه اسپرسو

بدنه ضخیم پیچر خوب را نباید از یاد برد تا دما را در زمان بخار دادن ثابت نگه دارد. وقتی شیر با دمای 70 درجه سانتی گراد بخار داده می شود، مخزن هم گرم شده و اگر جنس آن نازک باشد، به سرعت داغ می شود. این باعث هدر رفتن گرمای تولید شده در شیر می شود و در نتیجه دیگر کف شیر مطلوبی تهیه نخواهد شد.

3- دهانه پیچر

شاید برخی باریستاهای با تجربه امکان ایجاد لاته آرت را بدون چنین دستگاه هایی داشته باشند، اما استفاده از آن بسیار راحت تر و سریع تر است. دهانه پیچر برای به وجود آوردن یک لاته آرت زیبا نقش مهمی ایفا می کند. عمق و عرض دهانه این محصولات متفاوت است.

مثلا آن هایی که دهانه پهنی دارند، لاته آرت های ضخیم مانند گل لاله، گل رز یا قلب را به وجود می آورند. پیچر با دهانه نازک و تیز نیز عملکرد برعکس داشته و برای آثار هنری نازک مانند قو به کار می روند. پس در زمان خرید باید ببینید مایل به اجرای کدام نوع از طرح ها هستید.

4- دستگیره پیچر

استفاده از پیچر دسته دار یا بدون دسته به خود افراد وابسته است. البته مدل بدون دسته انعطاف پذیری بیشتری داشته و به نوعی بیشتر روی آن مسلط هستید. با وجود این محصول، چنین امکانی برایتان فراهم است که بخش بالایی را بهتر نگه داشته و مدیریت کامل تری روی آن داشته باشید.

در زمان تهیه فوم، حرارت زیادی به شیر وارد شده و به پیچر هم انتقال می گردد. با خرید پیچر بدون دسته، باید دور تا دور آن عایق حرارتی پوشانده شود. البته نسل جدید این پیچرها معمولا با روکش چرمی عایق بندی شده اند تا استفاده از آن ها راحت تر باشد.

دقت داشته باشید در برخی مدل های پیچر دسته دار، دسته با یک میخ به آن وصل شده است. این میخ ها گاهی مشکلاتی مانند بیرون زدگی داشته و شاید دستمان را در زمان برداشتن اذیت کند. هنگامی که شیر داخل آن بریزیم، محصول سنگین شده و این می تواند صدماتی را به دست و انگشتانمان وارد کند. شما باید به سراغ خرید محصولاتی بروید که دسته آن ها به بدنه جوش داده شده است. این محصولات هم ظاهر زیباتری دارند و هم به دستتان آسیب نخواهند رساند.

پیچر خوب چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ | قهوه واکا

کدام پیچر بهتر است؟

کاربران زیادی در مورد بهترین پیچر موجود در بازار در میان دسته دار و بدون دسته سوال دارند که در بالا پاسخ های مختلفی به این سوال داده شد. با این وجود، بهترین پیچر همان محصولی است که با آن راحت باشیم و لاته را بدون دردسر اجرا کنیم. از این رو نمی توان برای این سوال که کدام پیچر بهتر است، پاسخ دقیقی داد و یک نوع خاص از پیچر را به عنوان بهترین در نظر داشت. پیشنهاد می شود تحقیقات بیشتری در مورد پیچرها داشته باشید تا در نهایت بهترین را با توجه به سلیقه و نیازتان انتخاب نمایید.

خواندن مطلب  گران ترین قهوه دنیا، مدفوع یک حیوان!

در خصوص معرفی برندهای مختلف پیچر باید گفت در سال های اخیر برندهای زیادی دست به ساخت پیچرها زده اند که هر یک ویژگی ها و کاربردهای خاص خود را دارند. برای تهیه بهترین پیچر با دهانه نازک یا ضخیم که لاته آرت های مختلفی را هم در بر دارند، باید به شرکت سازنده هم توجه کنید. خوشبختانه انواع آن ها در بخش فروشگاهی سایت واکا قابل بررسی و سفارش است.

کاربرد و کارایی پیچر

مهم ترین و اصلی ترین کاربرد و کارایی پیچر، درست کردن لاته آرت است. برای رسیدن به یک فوم شیر مرغوب و با کیفیت بالا، باید به برخی موارد توجه داشت. فوم گیری شیر به معنای نفوذ هوا به داخل آن است؛ یعنی هوا به وسیله ذرات پروتئین محاصره شده و فوم شیر به وجود می آید.

  1. برای استفاده از پیچر ابتدا باید دستگاه اسپرسوساز را روشن کرده و کمی صبر کنید تا مخزن بخار به اندازه کافی گرم شود.
  2. در مرحله بعد شیر را به اندازه مورد نیاز داخل پیچر بریزید.
  3. حال باید شیر را به صورت مورب در زیر نازل بخار دستگاه اسپرسوساز قرار دهید.
  4. شیر نازل بخار را تا انتها باز کرده و فوم گیری را آغاز کنید. این کار تا زمانی ادامه دارد که دمای شیر به 60 تا 65 درجه سانتی گراد برسد.
  5. در آخر از فوم شیر تهیه شده می توان برای اجرای روی نوشیدنی هایی نظیر لاته و کاپوچینو استفاده کرد.

ویژگی پیچرهای فروشگاه واکا

از جمله مهم ترین ویژگی های انواع پیچر در واکا کافه می توان این موارد را نام برد:

ظرفیت مناسب

پیچرهای واکا با حجم های مختلفی قابل خرید بوده، اما تمام آن ها حداقل ظرفیت مناسب برای استفاده را دارند.

جنس استیل ضد زنگ

در این مطلب گفته شد استیل ضد زنگ بهترین جنس برای پیچرها است؛ این ویژگی در تمام پیچرهای واکا وجود دارد. همچنین مقاومت این محصول در برابر زنگ زدگی و دمای بالا عالی است.

پیچر خوب چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ | قهوه واکا

طراحی راحت

استفاده از این محصولات به خاطر طراحی ارگونومیک کاملا راحت بوده و کاربران می توانند طرح های گوناگونی را با آن ها بسازند.

تمیزکاری آسان

به خاطر جنس استیل، تمیز کردن پیچرها به آسانی انجام شده و هیچ مشکلی بابت نگهداری آن نخواهید داشت.

دارای درزگیر و سیستم ضد چکه

سطح پیچرهای استیل به این صورت است که چکه های موجود به آسانی پاک شده و این جلوی نشتی و تراکم نوشیدنی را می گیرد.

کاربردهای گسترده

پیچرهای واکا نه تنها برای لاته آرت، بلکه برای کاپوچینو و برخی دیگر از نوشیدنی های گرم پرطرفدار نیز مناسب هستند.

خرید پیچر با بهترین کیفیت و قیمت

واکا کافه به عنوان بهترین ارائه دهنده ابزارهای مربوط به تهیه لاته و کاپوچینو، پیچرهایی با کیفیت با بالاترین کیفیت ممکن را در اختیار مشتریان قرار می دهد. سفارش، پرداخت و تحویل درب منزل یا محل کار زمان کمی از شما گرفته و به سرعت می توانید صاحب یکی از آن ها شوید. اگر سوالی در مورد هر کدام از پیچرها دارید، حتما آن را با تیم ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا

آیکون ستاره قهوه واکا

محصولات

آیکون ستاره قهوه واکا

نانو پرسو لواک

1,800,000 تومان2,200,000 تومان

محلول شست و شو دستگاه‌ نسپرسو

220,000 تومان

برای خرید قسطی با پرداخت ماهیانه 55,000 تومان درگاه پرداخت اسنپ‌پی را انتخاب کنید.

پودر قهوه ترک 1 کیلوگرم

679,000 تومان

برای خرید قسطی با پرداخت ماهیانه 169,750 تومان درگاه پرداخت اسنپ‌پی را انتخاب کنید.

جذوه مسی تک کاپ

155,000 تومان

برای خرید قسطی با پرداخت ماهیانه 38,750 تومان درگاه پرداخت اسنپ‌پی را انتخاب کنید.

پودر کاپوچینو با طعم کارامل 500 گرمی کریو(CRAVE)

220,000 تومان

برای خرید قسطی با پرداخت ماهیانه 55,000 تومان درگاه پرداخت اسنپ‌پی را انتخاب کنید.

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.