وبلاگ

فرق قهوه ترک و قهوه اسپرسو چیست؟

قهوه‌ های اسپرسو و ترک از پرطرفدارترین قهوه ها از دیرباز تا به حال هستند. وجود برخی وجوه مشترک میان این دو قهوه باعث شده عده زیادی آن ها را اشتباه گرفته و تصور کنند قهوه های یکسانی را می نوشند. مثلا هر دو در فنجان های کوچک سرو شده و حجم زیادی ندارند، اما از تفاوت های آشکارشان نباید عبور کرد. در این مقاله به صورت اختصاصی و از جهات مختلفی بررسی می کنیم که فرق قهوه ترک و قهوه اسپرسو چیست.

اصلی ترین تفاوت های قهوه ترک و قهوه اسپرسو

در ابتدای بررسی این که فرق قهوه ترک و قهوه اسپرسو چیست، باید تفاوت در شیوه تهیه آن ها و معرفی قهوه ترک را عنوان کرد. با وجود طراحی و عرضه وسایل جدید ساخت قهوه، قهوه های ترک بیشتر به همان روش سنتی به وجود می آیند که در اصطلاح به آن دم کردن می گوییم. قهوه ترک غلظت فراوانی داشته و عطر و بوی جذاب آن را نمی توان نادیده گرفت. عده زیادی به خاطر همین عطر و بوی دلنشین است که طرفدار قهوه ترک می شوند و به تفاوت روش دم آوری توجه دارند.

جدا از خصوصیات گفته شده، قهوه ترک بافتی مخملی مانند دارد و هنگام چشیدن آن نیز به خوبی حس می شود؛ البته این تنها در شرایطی است که به شیوه ای کاملا اصول و مطابق با استانداردها دم شده و لایه ای از فوم یا کرم قهوه نیز روی آن قرار داده شود. با کیفیت بودن قهوه و خرید آن از برندی معتبر نیز در تمام این ویژگی ها نقشی مثبت خواهد داشت.

در خصوص معرفی قهوه اسپرسو باید گفت تفاوت هایی از جهات فوق با قهوه ترک دارد که نخست باید طرز تهیه آن را عنوان کرد. عصاره گیری از پودر قهوه سبب به وجود آمدن قهوه اسپرسو می شود. در صورت دم کردن اصولی، لایه ای از فوم را روی قهوه اسپرسو مشاهده می کنید که به کرمای قهوه نیز معروف است. فراموش نکنید عطر و بوی قهوه ترک بسیار بیشتر از اسپرسو بوده و فضای اتاق را به خود اختصاص می دهد. این یک نکته مهم برای افرادی است که می خواهند بدانند فرق قهوه ترک و قهوه اسپرسو چیست.

تفاوت قهوه ترک و قهوه اسپرسو | قهوه واکا

ابزارهای تهیه قهوه ترک و قهوه اسپرسو

بیایید به سراغ روش تهیه قهوه اسپرسو و قهوه ترک برویم؛ جایی که حتی ابزارهای تهیه آن ها با هم تفاوت هایی دارند. برای تهیه قهوه ترک می توان ابزارهایی مانند قهوه جوش یا جذوه را به کار برد. در بخش فروشگاهی واکا کافه انواعی از این ابزارها به فروش می رسد که کاربران رضایت فراوان خود را از خریدشان اعلام کرده اند. البته اگر قهوه جوش از جنس مسی باشد، عطر و طعم قهوه ترک حتما در ذهن ها باقی خواهد ماند.

قهوه جوش یا جذوه از جمله وسایل ساده برای تهیه قهوه ترک هستند و در کسری از ثانیه می توان مراحل استفاده از آن ها را آموخت. البته مراقب شباهت این ابزارها به شیرجوش هم باشید. بعد از آموزش طرز تهیه قهوه با این محصولات که در گذشته هم به آن پرداخته بودیم، بهترین نوشیدنی های ممکن را به وجود خواهید آورد.

خواندن مطلب  قهوه آرزوی مرگ چیست؟

در این زمینه که فرق قهوه ترک و قهوه اسپرسو چیست، باید ابزارهای درست کردن قهوه اسپرسو را هم نام برد. معمولا برای این منظور به سراغ اسپرسوساز یا موکاپات می روند تا بهترین طعم ممکن به وجود بیاید. هر دو دستگاه وظیفه عصاره گیری قهوه را در سریع ترین زمان ممکن به عهده دارند و جدا از قهوه اسپرسو، برخی دیگر از مدل های قهوه را هم می توان با آن ها درست کرد. البته متخصصان این حوزه به خاطر راحتی استفاده در موکاپات، پیشنهاد می کنند خرید آن در اولویت قرار داده شود.

در هنگام درست کردن قهوه اسپرسو که این هم تفاوت مهمی با قهوه ترک است، باید آب داغ با فشار بالا از میان پودر قهوه گذر کرده تا عصاره قهوه را در اختیارمان قرار دهد. ابزارهای معرفی شده فوق برای انجام این کار کمک شایانی به ما می کنند. تعیین مقدار فشار استاندارد برای به وجود آوردن اسپرسویی با کیفیت، از دیگر نکاتی است که نباید فراموش کرد. البته شاید در روزهای نخست قلق این کار دستتان نباشد، اما رفته رفته در آن مهارت پیدا می کنید.

تفاوت قهوه ترک و قهوه اسپرسو | قهوه واکا

تفاوت های آسیاب کردن قهوه ترک و قهوه اسپرسو

یکی تفاوت قهوه اسپرسو و قهوه ترک دیگر، اندازه و درجه آسیاب هر کدام از آن هاست. درجه آسیاب قهوه ترک معمولا ریزتر از اسپرسو بوده و نرمی آن باید کاملا حس شود. این نکته برای دم کشیدن به بهترین شکل توصیه می شود تا در نهایت عطر و طعم فوق العاده ای از آن داشته باشیم. همان طور که گفته شد، اسپرسو دانه هایی درشت تر داشته و آسیاب آن با درجه کمتری به وجود می آید. مقدار آن باید به اندازه ای باشد که آب داغ با فشار از بین دانه ها عبور نماید.

قهوه ترک بهتر است یا قهوه اسپرسو

بسیاری از کاربران در ادامه این سوال که تفاوت اسپرسو و قهوه ترک چیست و مقایسه ای که بینشان انجام دادند، مایل هستند بدانند کدام قهوه بهتر، خوشمزه تر یا سالم تر است. با وجود زیاد بودن این سوالات از واکا کافه، باید گفت نوشیدن قهوه به ذائقه و سلیقه هر شخص مربوط می شود. خوشبختانه هر دو قهوه ترک و اسپرسو به نوبه خود خوش عطر و خوش طعم هستند و با امتحان کردن هر دو می توان تصمیم بهتری برای خریدهای بعدی گرفت، اما این نکات را در تصمیمتان فراموش نکنید:

میزان کافئین در قهوه

اسپرسو قهوه ای با مقدار کافئین بیشتر نسبت به قهوه ترک است و شاید این نکته را از قبل می دانستید. پس در صورتی که می خواهید زمان بیشتری را بیدار باشید، یا با بیدار ماندن مشکل چندانی ندارید، نوشیدن این قهوه را پیشنهاد می دهیم. البته نوشیدن افراطی آن خطراتی را به دنبال دارد. در سوی دیگر اسپرسو با کافئین کمتر در دسترس قرار دارد و بیشتر مناسب افرادی است که با خوابیدن به خصوص در شب ها مشکل دارند.

مقدار انرژی هر قهوه

طبق تحقیقات کارشناسان، هر دو قهوه تقریبا به یک اندازه انرژی در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهند. بنابراین با خیال راحت می توان از دو قهوه و انرژی موجود در آن ها بهره برد.

خواندن مطلب  قهوه فرانسه چیست؟

تفاوت قهوه ترک و قهوه اسپرسو | قهوه واکا

میزان کالری هر قهوه

طبیعتا قهوه اسپرسو با کالری بیشتری تهیه می شود. مطابق با تحقیقات، یک فنجان قهوه اسپرسو دم کرده با 2.4 کالری همراه بوده، اما کالری یک فنجان اسپرسوی استاندارد با وجود حجم کمتر برابر با 5.4 کالری است. در واقع اسپرسو را یکی از پرکالری ترین قهوه های موجود در بازار می نامند.

طعم متفاوت هر قهوه

در ادامه این که فرق قهوه ترک و قهوه اسپرسو چیست، به تفاوت در طعم هر یک می رسیم. هر دو قهوه غلظتی بالا در مقایسه با بسیاری از قهوه های دیگر دارند و میزان کافئینشان بالا است. بنابراین مشتریان آن ها را به چشم قهوه هایی انرژی دهنده می شناسند. این که تفاوت در طعم قهوه ترک با اسپرسو دقیقا در چیست، به موضوعاتی مانند نوع دانه مربوط می شود. هر یک از این محصولات انواعی از نظر نوع دانه دارند که با مراجعه به فروشگاه ها نیز شاهد این موضوع خواهید بود.

با نوشیدن قهوه ترک، ذرات ریزی از دانه های آن زیر دندان حس می شود که برای عده ای خوشایند و برای افراد دیگر ناخوشایند است. این در حالی است که قهوه اسپرسو به دلیل عبور از صافی، چنین احساسی را به مصرف کننده منقل نمی کند.

اسپرسو یا ترک؛ بهترین قهوه برای لاغری کدام است؟

این مطلب در مورد فرق قهوه ترک و قهوه اسپرسو بود که امیدواریم از آن استفاده لازم را برده باشید. همان طور که مشاهده کردید، تفاوت های زیادی از جمله طرز تهیه بین این دو دیده می شود و هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. حال سوال مهم این است که می توان از کدام یک از این قهوه ها برای سلامتی و لاغری استفاده کرد؟

در این که قهوه باعث لاغری می شود شکی نیست؛ اما به این شرط که در کنار آن رژیم غذایی و تمرینات ورزشی مناسبی در نظر گرفته شود. قهوه در کل باعث کم شدن اشتها و بالا رفتن سوخت و ساز بدن می شود. به همین خاطر است که ورزشکاران زیادی پیش از تمرین مشغول نوشیدن قهوه می شوند تا چربی سوزی ساده تری داشته باشند.

قهوه هایی که کافئین بیشتری دارند، معمولا سوخت و ساز را بیشتر کرده و در نتیجه احتمال لاغر شدن با آن ها افزایش می یابد. برخی قهوه های پر کافئین در شرایطی تهیه می شوند که روبوستای آن های از 70 درصد بیشتر است. طبق مقایسه هایی که در این مطلب انجام شد، متوجه می شویم قهوه اسپرسو گزینه ایده آل تری برای لاغری است؛ هر چند که از هر دو می توان برای این منظور بهره گرفت.

واکا کافه عرضه کننده انواع وسایل ساخت و نوشیدن قهوه اسپرسو و ترک با قیمت ایده آل مانند اسپرسو ساز، موکاپ و قهوه جوش، همواره برجسته ترین خدمات ممکن را به مشتریان تقدیم کرده است. برای سفارش هر یک از این محصولات کافیست تصاویر و جزئیاتشان را مشاهده کرده و مراحل اینترنتی پرداخت و سپس تحویل درب منزل یا محل کار را به پایان برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا

آیکون ستاره قهوه واکا

محصولات

آیکون ستاره قهوه واکا

شیکر استیل مدرج

640,000 تومان

برای خرید قسطی با پرداخت ماهیانه 160,000 تومان درگاه پرداخت اسنپ‌پی را انتخاب کنید.

پودر قهوه ترک 500 گرم

360,000 تومان

برای خرید قسطی با پرداخت ماهیانه 90,000 تومان درگاه پرداخت اسنپ‌پی را انتخاب کنید.

پودر قهوه فوری نسکافه گلد برزیل

350,000 تومان1,400,000 تومان
سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.