وبلاگ

بهترین دانه قهوه در جهان کدام است؟

مگر می‌شود صحبت از قهوه باشد، اما این سؤال به ذهنمان نرسد که بهترین دانه قهوه در جهان کدام است؟ این نوشیدنی خوش‌طعم و خوش عطر توانسته افراد زیادی را در دنیا شیفته خود کند. بنابراین طبیعی است که عاشقان قهوه بخواهند بدانند خوشمزه‌ترین دانه قهوه در جهان کدام است تا به سراغ نوشیدنی همان دانه بروند. معمولاً این افراد می‌خواهند لذتی که از نوشیدن قهوه می‌برند به حد نهایی خود برسد. اما برای معرفی کامل دانه‌ های پرطرفدار جهان ما باید ابتدا موضوعی را برای شما روشن کنیم.

نکات مهم برای انتخاب بهترین دانه قهوه

پیش از انتخاب بهترین دانه قهوه در جهان باید موضوعی را برای شما توضیح دهیم. اول‌ازهمه شما باید بدانید که تجربه هر طعمی بستگی به عوامل مختلفی دارد و هر کس طعم یک نوشیدنی یا خوراکی را با توجه به حواس چشایی خود می‌سنجد.

ژنتیک افراد، نوع گیرنده‌های چشایی، تجربیات زندگی و ترجیح طعم‌های مختلف با یکدیگر جزو مواردی هستند که می‌توانند در انتخاب بهترین و بدترین خوراکی تأثیر داشته باشند. به‌عنوان‌مثال افرادی که در خانواده خود والدینشان را مرتب در حال نوشیدن قهوه می‌بینند به‌صورت طبیعی تربیت می‌شوند که خودشان هم آن نوشیدنی را میل کنند و یا اینکه اگر هنگام خوردن قهوه اتفاق خوبی برای آن‌ها بیفتد، قطعاً به خاطر ثبت خاطرات مثبت در ذهنشان، علاقه خاصی به نوشیدنی قهوه پیدا می‌کنند. بنابراین تجربیات زندگی هر فرد، گیرنده‌های چشایی او، غذایی که قبل از خوردن قهوه میل کرده و روی گیرنده‌های چشایی او تأثیر داشته است، می‌توانند در انتخاب بهترین نوع قهوه تأثیر داشته باشند.

ما نمی‌توانیم بگوییم که کدام یک از دانه‌های قهوه موجود در جهان نسبت به بقیه خوشمزه‌تر هستند. زیرا این خود شما هستید که باید این را تجربه کنید و تصمیم بگیرید. برای همین ما در ادامه به معرفی انواع قهوه با کیفیت، خوشمزه و بی‌نظیر در جهان می‌پردازیم و ویژگی‌های هر یک را نیز عنوان می‌کنیم. درنهایت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید کدام یک از این موارد نسبت به معیارهای شما قابل قبول هستند و رتبه اول فهرست بهترین دانه قهوه در جهان را از آن خود می‌کنند.

بهترین دانه قهوه در جهان کدام است؟ | قهوه واکا

معرفی بهترین دانه‌های قهوه در جهان

هر ساله مسابقه‌های معتبری در سطح جهانی برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان با انتخاب انواع قهوه مشخص می‌کنند که کدام یک از دانه‌ها و نوشیدنی‌های قهوه تهیه شده در این مسابقه، کیفیت بالاتری دارند. بر اساس نظرسنجی‌ها و نتایج به‌دست‌آمده از این مسابقات، قهوه‌ گیشا ویلج توانسته به خاطر داشتن طعم شیرین و رایحه گیاهی خود اولین رتبه را به خود اختصاص دهد. اما قهوه‌های دیگری هم هستند که جزو ۵ دانه قهوه خوشمزه در جهان محسوب می‌شوند. ما در این قسمت به معرفی همه آن‌ها می‌پردازیم تا شما خودتان تصمیم بگیرید که کدام یک با ذائقه‌تان سازگارتر است.

قهوه گیشا ویلج

قهوه گیشا ویلج به خاطر داشتن طعم بی‌نظیر خود توانسته روستای گیشا در اتیوپی را به شهرت جهانی برساند که بهترین قهوه‌های دنیا در آنجا رشد می‌کنند. طعم قهوه گیشا شیرین است و رایحه آن حاوی گل یاسمن، چای سیاه، عسل، شکلات و عطر قهوه است. دارا بودن رایحه گل‌های طبیعی و طعم بسیار پیچیده و شیرینش باعث شده تا در بین کشورهای آفریقایی دانه قهوه‌ای گیشا از همه مشهورتر باشد.

خواندن مطلب  فرق قهوه ترک و قهوه اسپرسو چیست؟

اگرچه در گذشته گیاهان قهوه به‌صورت خودرو در این منطقه رشد می‌کردند، اما امروزه مزارعی وجود دارند که از آن‌ها قهوه‌های خوش‌طعمی به دست می‌آید. البته امکان کشت این قهوه در خارج از کشور اتیوپی نیز وجود دارد. قیمت قهوه گیشا نیز بالا است و به خاطر داشتن نت میوه‌های استوایی، چای سیاه و یاس شهرت بسیار بالایی دارد.

بهترین دانه قهوه در جهان کدام است؟ | قهوه واکا

قهوه کنیا

کشور کنیا یکی از مکان‌های ایدئال برای رشد دانه‌های قهوه است. به همین خاطر دانه‌های قهوه‌ای که در این کشور کشت می‌شود، جزو ۵ برند مطرح دنیا هستند. این قهوه دارای نت توت سیاه است و فقط در ارتفاعات ۱۴۰۰ تا ۲۰۰۰ متری در کنیا رشد می‌کند. همین نشان می‌دهد که کیفیت دانه‌های قهوه چقدر بالا است. قهوه کنیا نیز دارای طعم شیرین و بسیار لذیذی است و به خاطر داشتن اسیدیته بالا، اغلب افراد طعم آن را با شراب مقایسه می‌کنند. بعضی از افراد نیز معتقدند قهوه کنیا دارای نت مرکبات ترش است و طعم میوه‌های استوایی را می‌دهد.

قهوه هانی اکوادور

تا حالا که کشورهای آفریقایی توانسته‌اند خاستگاه بهترین دانه‌های قهوه در جهان باشند. به همین خاطر در رتبه سوم هم باید نام قهوه هانی اکوادور را بیاوریم که در این کشور آفریقایی رشد می‌کند. کشوری که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان دانه قهوه در جهان است. این نوع از دانه قهوه نیز در ارتفاع ۶۵۰۰ فوتی از سطح دریا پیدا می‌شود و صد درصد آن را دانه‌های قهوه عربیکا تشکیل می‌دهند. این دانه قهوه نیز توانسته در انجمن تخصصی قهوه جهان، امتیازی بالاتر از ۸۰ را کسب کند.

نحوه فرآوری این قهوه بسیار متفاوت است. زیرا به‌جای اینکه به‌صورت معمولی گیلاس‌های قهوه شسته شوند، آن‌ها را طی فرایندی زیر نور آفتاب خشک می‌کنند تا طعم طبیعی میوه‌ای آن و قند موجود در دانه قهوه حفظ شود. به دلیل اینکه ممکن است با رست کردن زیاد، قند موجود در این دانه قهوه سوزانده شود، بهتر است به‌صورت مدیوم و لایت آن را رست کنند. این دانه قهوه اگر به‌خوبی رست شود و سبک باشد، مزه ترشی آن بیشتر می‌شود و اسیدیته بیشتری خواهد داشت. اما اگر درجه رست دانه قهوه هانی اکوادور تیره‌تر باشد، نوشیدنی آن بیشتر طعم شکلات و گیلاس می‌گیرد. درواقع این دانه قهوه دارای نت عسل، آلو، آلبالو، پرتقال، شکر قهوه‌ای و گل رز است. اما طعم شکلات و گیلاس شیرین هم دارد.

قهوه اتیوپی

قهوه اتیوپی پریمیوم که در کل دنیا شناخته می‌شود، یکی از محبوب‌ترین دانه‌های قهوه است. در شرق اتیوپی دانه‌های قهوه‌ای رشد می‌کنند که به روش خشک یا همان شسته نشده فرآوری می‌شوند. این دانه قهوه دارای نت بلوبری و نت شرابی و میوه‌ای است. اکثر قهوه‌های تولید شده در کشور اتیوپی دارای اسیدیته بسیار بالایی هستند و عطروطعم آن‌ها خاص و پیچیده است. اما به‌طورکلی اکثر افراد بر این قضیه اذعان دارند که قهوه‌های اتیوپی طعم شرابی و کشمشی دارند. دانه‌های تولید شده در این کشور ۱۰۰% دانه‌های عربیکا هستند و تلخی کمتری نسبت به دانه قهوه ربوستا دارند. ین قهوه‌ها برای درست کردن نوشیدنی اسپرسو و فرنچ پرس توصیه می‌شوند.

بهترین دانه قهوه در جهان کدام است؟ | قهوه واکا

قهوه السالوادور

قهوه عربیکا السالوادور یکی از قهوه‌های خوش‌طعمی است که حالت اسیدیته قوی‌ دارد. البته این قهوه نسبت به قهوه‌های تولید شده در آمریکای مرکزی، دارای اسیدیته کمتری است. اما طعم عسلی آن باعث می‌شود تا تعادل خوبی بین طعم‌ها به وجود بیاید. بنابراین افرادی که طعم‌های لطیف‌تر را می‌پسندند، می‌توانند این قهوه را انتخاب کنند. درست است که السالوادور یک کشور بسیار کوچک در مرکز آمریکا است، اما جزو اصلی‌ترین تولیدکننده‌های قهوه با استانداردهای بالای جهانی است. قهوه‌های تولید شده در مزارع السالوادور، ۱۰۰ عربیکای خالص هستند و جزو دانه‌های منتخب بربن صورتی، بربن نارنجی، قرمز و پاماراما هستند.

خواندن مطلب  میزان مصرف قهوه چقدر است

قهوه کلمبیا

قهوه نارینو کلمبیا که در منطقه نارینو رشد می‌کند، یکی دیگر از قهوه‌های خوش‌طعمی است که به خاطر داشتن نت‌های میوه‌ای، طعم کاراملی و اسیدیته لیمویی خود، شهرت پیدا کرده است. این قهوه بادی فول است و علاوه بر داشتن نت‌های میوه‌ای انار، طعم شیرین و کاراملی دارد. اسپرسوی این دانه قهوه بسیار خوشمزه است و این به خاطر رشد این گیاه قهوه در ارتفاع ۲۲۰۰ متری می‌باشد.

قهوه ماراگو

یکی از دانه‌های قهوه بسیار بزرگ و خوش‌طعم که در بازارهای جهانی با نام دانه قهوه فیل نیز شهرت دارد، قهوه ماراگو است. این قهوه جزو قهوه‌های عربیکا محسوب می‌شود و به خاطر داشتن دانه‌های بسیار بزرگ با رنگ سبز و قهوه‌ای شهرت پیدا کرده. قهوه ماراگو در کشور مکزیک و منطقه سییرا، آن‌هم در ارتفاع ۱۴۰۰ متری رشد می‌کند. هرچه محل رشد دانه‌های قهوه ارتفاع بیشتری داشته باشد، کیفیت دانه‌های قهوه بهتر است و کمتر در معرض آفت‌ها و قارچ‌ها قرار می‌گیرند. طعم این قهوه‌ها نیز بسیار لطیف و متعادل است و عطر بسیار خوبی دارند. قهوه ماراگو دارای اسیدیته پیچیده‌ای است و نت‌های ظریف آن شامل عطر مرکبات، آجیل، شکلات و گل می‌باشد. این قهوه ازنظر ژنتیکی دارای کیفیت بسیار بالایی است و همین باعث می‌شود تا در میان ۷ دانه قهوه معروف و خوشمزه در جهان قرار بگیرد.

بهترین دانه قهوه در جهان کدام است؟ | قهوه واکا

قهوه کپی لواک kopi Luwak

احتمالاً انتظار داشتید نام این قهوه را در رتبه اول فهرست بهترین دانه قهوه جهان ببینید. اما ازآنجاکه رسالت ما معرفی بهترین دانه‌های قهوه‌ای طبیعی است، تصمیم گرفتیم نام این قهوه را در انتهای فهرست بگذاریم. این قهوه که در مدفوع نوعی حیوان به نام زباد، Asian Palm Civet یافت می‌شود توانسته شهرت جهانی پیدا کند و گران‌ترین قهوه جهان نام بگیرد. این حیوان بومی اندونزی به‌صورت طبیعی از دانه‌های قهوه استفاده می‌کند و پس‌ازاینکه گیلاس قهوه داخل معده حیوان تخمیر می‌شود، طعم ملایم‌تر و بهتری پیدا می‌کند. سپس دانه‌های قهوه به‌صورت کامل از طریق مدفوع حیوان دفع می‌شود و پس از شستشو و فراوری این دانه قهوه، از آن به‌عنوان بهترین نوشیدنی قهوه در جهان استفاده می‌کنند. این قهوه نسبت به قهوه عربیکا امتیاز کمتری کسب می‌کند. اما احتمالاً فرایند تولید این قهوه باعث شده تا چنین شهرتی را به دست بیاورد.

کلام پایانی

تلاش کردیم در این مقاله با ارائه فهرستی از بهترین دانه‌های قهوه در جهان به شما کمک کنیم تا خوشمزه‌ترین دانه قهوه را پیدا کنید. درصورتی‌که قصد خرید قهوه را دارید، سری به وب‌سایت قهوه واکا بزنید و یا در صورت نیاز برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا

آیکون ستاره قهوه واکا

محصولات

آیکون ستاره قهوه واکا

ناک باکس بزرگ

250,000 تومان

برای خرید قسطی با پرداخت ماهیانه 62,500 تومان درگاه پرداخت اسنپ‌پی را انتخاب کنید.

کپسول قهوه برند ایلی

480,000 تومان

برای خرید قسطی با پرداخت ماهیانه 120,000 تومان درگاه پرداخت اسنپ‌پی را انتخاب کنید.

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.