همه چیز درباره کالری موجود در قهوه

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سطح جهان است و بسیاری افراد تمایل به مصرف روزانه آن دارند. هدف اصلی استفاده از قهوه، کافئین موجود در آن است که منجر به احساس شادمانی و سرزندگی می شود. کسانی که دارای یک رژیم کیلو کالری شمار برای تناسب اندام یا سلامتی هستند، پیش از مصرف این نوشیدنی انرژی زا، نیاز به دانستن همه چیز درباره کیلو کالری موجود در قهوه دارند تا با خیالی آسوده از طعم دلنشین و حس خوش نوشیدن قهوه لذت ببرند.

کالری انواع قهوه | قهوه واکا کالری انواع قهوه | قهوه واکا

در قهوه چه ترکیباتی وجود دارد که باعث بالا رفتن کیلو کالری آن می شود؟

برای درست کردن نوشیدنی قهوه، از دانه های گیاه قهوه استفاده می کنند. این دانه ها زمانی که بو داده یا آسیاب شوند، آماده دم کردن قهوه هستند. قهوه دم شده خاصیت اسیدی دارد و به کاهش قند خون کمک می کند. برای افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند، مصرف روزانه یک فنجان قهوه برای سوزاندن چربی های اضافی مفید خواهد بود. همین طور برای کسانی که به دیابت نوع دوم مبتلا باشند، وجود یک فنجان قهوه در برنامه تغذیه روزانه، به کاهش ریسک بالا رفتن قند خون در طول روز منجر می شود و از نوسانات قند خون جلوگیری می کند.

قهوه دم شده خالص که هیچ افزودنی نداشته باشد، فاقد هر مقدار کیلو کالری است. قهوه ساده منبعی غنی از کافئین محسوب می شود و به عنوان محرکی برای جسم و مغز طرفداران زیادی دارد. این نوشیدنی صفر کیلو کالری بدون کربوهیدرات، چربی و پروتئین است و مصرف آن هیچ تأثیری روی رژیم غذایی ندارد. البته توجه داشته باشید که قهوه تا زمانی بدون کیلو کالری خواهد بود که هیچ ماده شیرین کننده یا طعم دهنده به آن اضافه نشود. با اضافه شدن شیر، شکر، خامه، فوم شیر یا سایر ترکیبات خوش طعم به قهوه، کیلو کالری آن افزایش می یابد.

اضافه کردن چه میزان ترکیبات به قهوه بدون مانع است؟

هر میزان ترکیبی که به قهوه ساده اضافه کنید،‌کیلو کالری آن را بالا می برد. در نتیجه این امکان وجود ندارد که مقدار مشخصی از ترکیبات را بی ضرر بدانیم و مجوز مصرف آن را صادر کنیم. قهوه هایی که دارای ترکیبات متنوعی باشند، باید بر اساس برنامه غذایی شما انتخاب شوند. اگر رژیم غذایی شما این اجازه را می دهد که کیلو کالری بیشتری از قهوه دریافت کنید، شما می توانید طعم دهنده های مختلف را بر اساس کیلو کالری آن ها به قهوه اضافه کنید.

جدول زیر ترکیباتی را نشان می دهد که به طور معمول به قهوه اضافه می شوند. برای هر کدام میزان کیلو کالری موجود در هر قاشق چایی خوری (4 گرم یا 15 میلی لیتر از هر ماده) آورده شده است. در صورتی که خودتان تمایل به درست کردن قهوه دارید، این جدول به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید کیلو کالری موجود در یک فنجان قهوه را محاسبه کنید.

خواندن مطلب  قهوه تازه یا خام چیست؟
مواد اضافه شده به قهوه انرژی موجود در هر قاشق چایی خوری
شکر 16 کیلو کالری
خامه فرم گرفته 51 کیلو کالری
شیر بدون چربی 19 کیلو کالری
سس کارامل کم چرب 15 کیلو کالری

کیلو کالری مشهور ترین و محبوب ترین قهوه ها در کافی شاپ

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارند برای صرف قهوه به کافی شاپ مراجعه کنند، باید منوی کافه را بشناسید و با کیلو کالری انواع مختلف قهوه آشنا باشید. در کافه ها و قهوه خانه ها برای درست کردن برخی از قهوه ها مقداری شیر و برای برخی دیگر از کمی شکر استفاده می کنند. توجه داشته باشید که کیلو کالری های گفته شده در جدول زیر، تقریبی هستند و امکان دارد در هر کافی شاپ قهوه با مقدار کمتر یا بیشتری شیر یا شکر درست شود و کیلو کالری بین 10 تا 50 عدد بالاتر یا پایین تر باشد.

 نوع قهوه  انرژی موجود در قهوه
 اسپرسو  اسپرسو سینگل  22 کیلو کالری در هر شات (30 میلی لیتر)
 اسپرسو دابل  44 کیلو کالری (60 میلی لیتر)
 اسپرسو ماکیاتو  82 کیلو کالری در هر شات (30 میلی   لیتر)
 آمریکایی  ساده  7 کیلو کالری به ازای هر لیوان (240  میلی لیتر)
 با یک پیمانه شیر  24 کیلو کالری در هر لیوان (240  میلی لیتر)
 با یک پیمانه شیر و یک پیمانه شکر  186 کیلو کالری در هر لیوان (240  میلی لیتر)
 فرانسه  این قهوه بدون ترکیبات اضافی است.  78 کیلو کالری به ازای هر لیوان (240   میلی لیتر)
لاته  پیکولو لاته  150 کیلو کالری (120 میلی لیتر)
 لاته ساده  233 کیلو کالری (240 میلی لیتر)
 موکا این نوشیدنی از ترکیب لاته با شکلات درست می شود.  394 کیلو کالری به ازای هر لیوان (240 میلی لیتر)
 ترک بدون شکر  5 کیلو کالری در هر 240 میلی لیتر
با یک پیمانه شکر  86 کیلو کالری در هر 240 میلی لیتر
 کاپوچینو بدون شکر  96 کیلو کالری به ازای هر فنجان (150   میلی لیتر)
با یک پیمانه شکر  144 کیلو کالری ه ازای هر فنجان (150 میلی لیتر)

کافی میکس ها و قهوه های فوری چه مقدار کالری دارند؟

بسته بندی های متنوعی از قهوه های فوری در فروشگاه ها موجود هستند و مزیت آن ها آماده بودن حجم مشخصی از قهوه در بسته های کوچک تری به نام ساشه است. به طور معمول در هر ساشه ترکیبی از قهوه با سایر طعم دهنده ها یا شیرین کننده ها وجود دارد و کالری دقیق این ترکیب روی ساشه یا بسته بندی اصلی آن که شامل چندین ساشه خواهد بود، نوشته می شود.

هر ساشه برای یک لیوان (240 میلی لیتر) مناسب است و برای درست کردن آن فقط به مقداری آب جوش نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید اگر به قهوه فوری شیر، خامه، فوم شیر یا کارامل اضافه می کنید، کالری آن را به مقادیر موجود در جدول زیر اضافه کنید.

نوع قهوه  کیلو کالری تقریبی در هر ساشه
 کاپوچینو بدون شکر  59
با شکر  108
ماکیاتو  110
 کافی میکس  5 در 1  112
 4 در 1  84
 3 در 1  53
 2 در 1  44
خواندن مطلب  بهترین ترکیب عربیکا و روبوستا

مصرف قهوه برای سلامتی مضر است یا مفید؟

قهوه نوشیدنی است که مضر یا مفید بودن آن به نوع مصرف شما بستگی دارد. اگر قهوه سیاه یا اسپرسو را به تنهایی مصرف می کنید، نوشیدن یک تا سه فنجان در روز نه تنها ضرری برای سلامتی شما ندارد؛ بلکه برای بدن مفید است. قهوه باعث کاهش قند خون می شود و احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم را کاهش می دهد.

قهوه از ریزش بیش از حد مو ها جلوگیری می کند و در صورت مصرف مداوم و متعادل، تقویت رشد مو ها را رقم می زند. از دیگر مزیت های مصرف روزانه قهوه کاهش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی، پارکینسون یا آلزایمر است.

در صورتی که قهوه را با شیر مصرف کنید، کالری بیشتری به بدن می رسانید و پروتئین دریافت می کنید. به همین دلیل باید مقدار مصرف روزانه قهوه را مدیریت کنید. با اینکه مصرف شیر با قهوه کالری زیادی دارد؛‌ اما فواید قهوه را از بین نمی برد و ضرری به بدن نمی رساند.

اگر شکر را به قهوه اضافه کنید، ضرر آن بیشتر از خواص قهوه خواهد بود. البته مقدار شکری که داخل ترکیبات قهوه وجود دارد و میزان قند مصنوعی یا طبیعی که شما در طول روز مصرف می کنید، روی میزان ضرر قهوه اثر خواهند داشت.

به هیچ وجه توصیه نمی شود که در روز بیش از سه فنجان قهوه مصرف کنید؛ حتی اگر قهوه انتخابی شما اسپرسو باشد. مصرف بیش از اندازه قهوه سبب می شود که مقدار کافئین دریافتی بیشتر از میزان مجاز روزانه باشد. افزایش فشار خون، بالا رفتن میزان استرس، تجربه احساس اضطراب، مشکل در خواب و افزایش نگرانی از مضرات مصرف زیاد کافئین هستند.

در صورتی که از دانه ها یا پودر های قهوه ای استفاده می کنید که کافئین بالایی دارند، باید مقدار مصرف روزانه را به یک یا دو فنجان محدود کنید؛ ولی اگر قهوه کم کافئین مصرف می کنید، مصرف 3 الی 4 فنجان در روز مشکلی برای شما به وجود نمی آورد.

کلام پایانی

برای داشتن یک زندگی سالم و حفظ تناسب اندامی که برای آن زحمت می کشید، باید به کیلو کالری موجود در غذا ها و نوشیدنی ها توجه داشته باشید. با توجه به اینکه قهوه یک نوشیدنی خوش طعم است که بعد از چای بیشترین مصرف را دارد، بهتر است همه چیز درباره کیلو کالری موجود در قهوه را بدانید و با آگاهی کامل از این نوشیدنی استفاده کنید.

شما با مراجعه به صفحه اصلی سایت قهوه واکا می توانید بهترین و محبوب ترین ترکیبات قهوه را خریداری کنید و با درست کردن قهوه، از کالری دقیق آن اطمینان داشته باشید و با انتخاب ترکیباتی که متناسب با ذائقه خودتان هستند، لذت نوشیدن قهوه را بالا ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا

آیکون ستاره قهوه واکا

محصولات

آیکون ستاره قهوه واکا
سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.